A bosszú és megbocsátás pszichológiája
A kurzusról
Megbocsátani nehéz. Hiába tudjuk, hogy aki képes a megbocsátásra, lelkileg és testileg is egészségesebb, hiába szeretnénk – akár az önsegítő könyvek tanácsai, akár hitbéli vagy morális elvek miatt – átélni a megbocsátás érzését, a megbocsátásra irányuló próbálkozásaink sokszor zátonyra futnak és a megbocsátás maszkja mögött olykor elviselhetetlenné dagad a bosszúvágy. Önmagában egy előadás természetesen nem feltétlenül segít a megbocsátásban – az előadásnak tehát nem az a célja, hogy a hallgató élete minden sérelmét megbocsássa. Előadónk, Dr. Szondy Máté klinikai szakpszichológus, a "Hogyan tudnék továbblépni? - A bosszú és a megbocsátás pszichológiája" c. könyv szerzőjének előadásából többek között az alábbi kérdésekre is választ kaphatunk :
- Miért mondhatjuk, hogy biológiailag ugyanúgy elő vagyunk „huzalozva” a megbocsátásra, mint a bosszúra?
- Hogy lehet az, hogy van, aki akár a gyermeke gyilkosának is képes megbocsátani, míg mások egy apró sérelmen is évekig rágódnak?
- Miért lehet káros, sőt akár veszélyes a „meg kell bocsátani” felszólítás?
- Milyen fázisokon mennek keresztül azok, akik képesek megbocsátani?
Bár az előadás nem garantálja, hogy megbocsátóbbá válunk, abban segíthet, hogy megértsük, hogy sokszor miért érezzük nehéznek magát, a megbocsátást
Be Smart Klub...és kitárul a világ
A kurzus tematikája
A legjobb képzések a témában







